KONCERTNÍ AKCE KONANÉ 83 - 88
Co předcházelo a co bylo nutné předložit, aby si mohl zahrát
V Mariánském Údolí třeba jen jeden hudebník

-----------Kapela(nebo jakýkoliv vystupující) musela mít orazítkovaná potvrzení od svého zřizovatele.Zřizovatelem mohla být jakákoliv společenská organizace např. SSM, ZK ROH, hasiči atd. Zřizovatel měl být jakýmsi garantem kapely a měl jí zajišťovat technické zázemí. Ale postupem času se z něj stala instituce, od které orgány očekávaly, že bude ideově dohlížet na čistotu repertoáru a politickou vyspělost  hudebníků.

                            --------------------K tomuto potvrzení byl potřeba schválený repertoárový list(většinou stačilo od svého zřizovatele), ale byly chvíle, kdy inspektor kultury vyžadoval schválené texty od odboru kultury. Vždyť i naše všechny scénáře audiovizuálních pořadů musely být schváleny odborem kultury.

        ----------Pokud jsme získali oba orazítkované cáry papíru dalo se přistoupit k další fázi povolovacího řízení, a to navštívit svého inspektora kultury, předložit povolení zřizovatele, repertoárový list a pečlivě sepsanou žádost o povolení koncertu. Inspektor kultury samozřejmě mohl ,a také nemusel dát souhlas. Musím přiznat, že ve většině případů nám náš inspektor, soudruh Tylšar,  koncerty povolil, ale byly momenty, že to nebylo až tak jednoduché.                        

                                       ---------Po úspěšném získání všech papírů bylo třeba přistoupit k další a závěrečné fázi celého procesu. Ta spočívala  v napsání další žádosti o povolení , tentokrát na Národní výbor Hlubočky, který na základě již zmiňovaných povolovacích listů vydal konečné povolení. Koncert se mohl uskutečnit, ale prakticky za podchyceného,  tzv.  kulturního dohledu.

                                                                                                       

Copyright © D.G.D. & vnor / 2012
KONCERTY, KTERÉ SE NEKONALY
ZE ZNÁMÝCH I NEZNÁMÝCH DŮVODŮ
DÁŠA VOŇKOVÁ
Z KOPCE
PSÍ VOJÁCI

Nekonání tohoto koncertu asi mrzí nejvíc. Vše potřebné jsme měli. Už ani nevím, z jakých důvodů jsme měnili termíny, aty se potom Vojákům nehodili

HROZNĚ

Koncert se nekonal ze stejných důvodů jako u sestavy “NĚCO CO HÝBE UŠIMA”

DAAB

V té době nejuznávanější polská skupina hrající reggae. Nabídku jsme dostali prostřednictvím Jazzové sekce. Koncert v Mariánském Údolí se měl konat 23.11.85- nebyli vpuštěni do Československa.

VLADIMÍR MERTA

Písničkář - měl vystoupit na akci FOLK V ÚDOLÍ 85 - nemohl v tu dobu sehnat potřebné papíry

NĚCO CO HÝBE UŠIMA

Brněnská zajímavost doporučená Lenkou Zogatovou. Neměli potřebné papíry, měli hrát s kapelou HROZNĚ.

PAVEL DOBEŠ

Písničkář - chtěli jsme ho na FOLK V ÚDOLÍ 87 - složitá komunikace - byl dlouho nezvěstný- nedalo se nakonec zajistit - vykašlali jsme se na to.

PODCHODEM VCHOD
JŮZA + PAVLOVSKÝ
CHVM

CHÓR VÁŽSKÝCH MUZIKANTOV - seskupení z Trenčína - velké nedorozumění - přijeli vlakem, když se nic nekonalo - táhli na zádech varhany - skončili v hostinci U potkana.

BETULA PENDULA

Tehdy vynikající seskupení z VALMEZ - nečekaně preferovali samostatné vystoupení - nám to nevyhovovalo (škoda)

Vnor
Galerie koncertů
DURMAN
POSEJPAL
KODYM
83 - 87

HOME

JAZZKLUB HISTORIE

KONCERTY 1983-1987

AUDIOVIZUÁLNÍ POŘADY

FILMOVÉ POKUSY

ÚDOLÍ 2002

GALERIE JAZZKLUB

VNOR VÝTVARNO

VNOR FOTOGRAFIE

VNOR PLAKÁTY

Vynikající brněnská skupina pod vedením kytaristy, skladatele, básníka - Petra váši. Koncert se dlouho připravoval, neměli v pořádku potřebné papíry.

Písničkářka - vynikající kytaristaka - měla hrát na FOLKU V ÚDOLÍ 85, Byla uvedena na plakátech. Nepřijela, prý onemocněla

Brněnské “crazy” kvarteto - měli hrát původně s Chadimou 16.března 1985 - někdo z kapely zraněn při pádu ze skály.

Zábavná pražská folková dvojice- byli uvedeni na plakátech FOLK V ÚDOLÍ 87 - měli se dopravit vlakem - nedočkali jsme se jich !

OMNIBUS
Jazzklub koncerty
KONCERTY