ELECTRONIC EXPERIMENTAL / Brno

 Nový objev na české elektronické scéně, který hraje kompletně živě. Tajemné brněnské duo s ještě tajemnějším názvem 1flfsoap pokřtilo své první eponymní album Rave Opera v brněnském Kabinetu Múz. Těžko zapamatovatelné jméno je zkratka ještě bizarnějšího názvu: One foot long fecal sandwich of audio penis. “Je vtipné sledovat, kdo a jak náš název zkomolí.”

Album vzniklo z živého záznamu koncertu na brněnské Flédě, kde vystoupili jako support rakouským Elektro Guzzi. 1flfsoap vytváří taneční sety, které se odvíjí především od momentálního rozpoložení a odezvy publika.

“Je vzrušující mít na všechno pouze jeden take. Buď zahraj líp nebo to na desce zůstane navěky. Občas nám lidi nevěří, že velkou část setu vyplňuje improvizace, ale opravdu to tak je. Teď už aspoň víme, jaké tempa půjdou po sobě. Dřív jsme neřešili ani to. Jsme jenom dva a hrajeme spolu dlouho. Naše cykly se synchronizovaly už dávno. Akorát pomocí midi kabelu,” říká Michal Janík (Ghost of You) a Lukáš Palán (Acute Dose).

Proč začali s elektronickým projektem, kde je vše živě? „V dnešní době spousta lidí už nechodí do klubu za živou hudbou, ale spíše za zážitkem. Stačí jim pohled na borce s laptopem, který celý večer roztančuje parket. My děláme to stejné, jen s rozdílem, že jsme dva a máme kytaru, bicí, synth, sampler a drum machine.“

vnor © Design/2017

18.11.2017 / 22.00 KD MARIÁNSKÉ ÚDOLÍ U OLOMOUCE Redakce FULL MOON
https://1flfsoap.bandcamp.com/ https://www.facebook.com/1flfsoap/ 1FLFSOAP